Badanie gruntu – skuteczna metoda sprawdzająca poziom wód na naszym terenie

Nawadnianie roślinności, upraw rolnych, szczególnie w czasie największych suszy może spowodować ogromne szkody i straty finansowe. Jak temu zaradzić?

Możliwość posiadania własnego kawałka zielonej przestrzeni dla wielu osób jest nieocenioną wartością. Dlatego też szczególnie okres wiosny oraz lata dla wszystkich działkowiczów czy ogrodników to doskonały okres, aby móc cieszyć się naturą i bujną roślinnością. Jednak warto wziąć pod uwagę także fakt, że funkcjonalność naszego ogrodu, szczególnie w okresie letnim, gdzie coraz częściej towarzyszą nam ogromne susze, koniecznym jest regularne i obfite podlewanie roślin, czy też w przypadku rolników całych upraw, które są szczególnie istotne dla gospodarki. Warto mieć na uwadze także fakt, że ceny wody z roku na rok są coraz wyższe. Woda zdatna do picia, którą posiadamy z wodociągów jest dobrej jakości, natomiast bardzo częste obfite podlewanie nią jest bardzo trudne dla nas finansowo. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na zbudowanie studni głębinowej.

Budowa studni głębinowej na swoim terenie jest doskonałą inwestycją, która w krótkim czasie zacznie przynosić wymierne korzyści

Studnie głębinowe to dosyć droga inwestycja, natomiast z pewnością w perspektywie kolejnych lat użytkowania zwróci się bardzo szybko i będziemy mogli cieszyć się własnym ujęciem wody. Jednak aby mogło tak być, warto przed budową studni wykonać badania gruntu (https://www.geofizyka.pl/pl/uslugi/inzynierskie-badania-geofizyczne/). Jest to konieczne aby sprawdzić jaki poziom wód znajduje się na naszym terenie i czy kopanie studni głębinowej jest w ogóle opłacalnym przedsięwzięciem. Po wykonaniu badania gruntu z pozytywny wynikiem można przystępować do pracy. Przede wszystkim należy dokonać odwiertu na taką głębokość, by można swobodnie wydobywać wodę z głębin ziemskich. Należy zabezpieczyć także tę przestrzeń, mocując kolejne pierścienie wewnątrz. Ważnym elementem studni głębinowej jest także odpowiedni filtr, który będzie oczyszczał naszą wodę oraz pompa, która będzie podawać nam ciecz. Kiedy te czynności wykonamy, możemy przystąpić do pompowania próbnego.

Przy współpracy: https://www.geofizyka.pl/pl/